top of page
23.03.2020р. підписан акт «Розробка проектної документації розділу автоматизації  «Облаштування Перещепинського ГКР. Реконструкція автоматизованої системи керування технологічним процесом Багатойської УКПГ»
АСУ ТП Багатойського УКПГ

Предмет договору: розробка проектної документації розділу автоматизації  «Облаштування Перещепинського ГКР. Реконструкція автоматизованої системи керування технологічним процесом Багатойської УКПГ» (за межами населених пунктів на території адміністративного підпорядкування Богатської сільської ради Новомосковського району Дніпропетровської області).

         Замовник: ГПУ «Шебелинкагазвидобування» АТ УКРГАЗВИДОБУВАННЯ

         Склад виконаних робіт:

Проектом передбачена реконструкцію існуючої автоматизованої системи керування згідно Технічних вимог замовника. Система автоматизації Багатойської УКПГ, яку розроблено ТОВ “УА-СИСТЕМИ”, призначена для забезпечення безперервного автоматичного та ручного контролю за станом об'єктів та устаткуванням, захисту, сигналізації, регулювання та керування технологічними процесами УКПГ.

         Проектними рішеннями, які узгоджено з замовником,  передбачено виконання таких робіт:

  • заміну системи застарілої системи керування технологічним процесом на сучасну, побудовану на базі промислового контролера Siemens S7-1500;

  • заміну застарілих контрольно-вимірювальних приладів (КВП), виконавчих механізмів, з'єднувальних розподільних коробок;

  •  заміну (придбання) кабельно-провідникової продукції (кабелів контрольних та живлення);

  • встановлення масових витратомірів (для обліку рідких вуглеводнів (газовий конденсат, супутня пластова вода СПВ, нафта) на етапі підготовки та на етапі відвантаження для можливості обліку підготовленої продукції);

  • встановлення витратоміра РГ-ОНТ для технологічного обліку газу по кожній свердловині окремо;

  • передбачено облік паливного газу розпалу факелу;

  • передбачено передачу даних з усіх вузлів обліку газу та рідких вуглеводнів до ГПУ „Шебелинкагазвидобування” для можливості опитування вузлів обліку та формування балансу на базі програмного комплексу ASK-2 в межах одного УКПГ.

    Система автоматизації у відповідности до проектної документації та завдання на проектування охоплює майже всі технологічні майданчики Багатойської УКПГ, а саме технологічні майданчики: вузол входу свердловин; установка НТС; майданчик насосної інгібіторів; вузол заміру газу і конденсату; блок підігріву теплоносія, підігрівач типу «Титан», блок підігріву газу; ГРС; склад конденсату, насоси перекачування конденсату; метанольне господарство та інші.

      На розроблену проектну документацію отримана експертна оцінка.

bottom of page